Başlama Tarihi: ..
Yer:
Geri
HAKKINDA

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri çeşitli doğa sporlarına uygun arazi koşulları, yaylaları, manzara güzelliği, zengin kültür mirası, tarihi ve doğal güzellikleri ile turizm merkezi olabilecek bölgelerden birisidir.

Doğu-Güneydoğu Anadolu bölgelerimizin turistik varlıkları yeni keşfedilmekte ya da keşfedilmeyi beklemektedir.Halbuki bölgemizde pek çok yöre turizm merkezi olabilecek olanaklara sahiptir.

10.Van Doğuanadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Türkiye turizmini Ortadoğu'ya tanıtmak, yeni bir pazar oluşturarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiştir.Sahip olduğu stratejik konum itibari ile İran, Irak, Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan ülkeleri ile ortak ticaratte önemli bir üs konumundadır.

500 km'lik mesafede İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Nahcivan, Gürcistan ve Ermenistan olmak üzere 7 ülke yer almaktadır.

Ülkemizin turizminin gelecekte parlayan yıldızı olan bölgemizin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini anlatmak ve aynı zamanda ülkemizin sahip olduğu eşsiz güzellikleri bölge ülkelerine tanıtarak Ortadoğu'nun turizm alanında buluşma noktası oluşturmak, bölgemizin ve ülkemizin sahip olduğu doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerleri etkili bir şekilde tanıtılması ve uluslararası turizm pazarındaki arttırılması hedeflenmektedir.

-
Başlama Tarihi: ..
Yer:
 
Fuara Katılmak İstiyorum Reklam Vermek İstiyorum Stand Hizmetleri Bilgilendirilmek İstiyorum Van Şehri
AJANS ASYA FUARCILIK ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
SıhkeCad. Adıgüzelİş Merkezi Kat:1No1 VAN
Tel: 0432 215 81 80
Fax: 0432 21581 79