11. VAN DOĞU ANADOLU ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI
Başlama Tarihi: 24.09.2020
Yer: VAN EXPO FUAR VE KONGRE MERKEZİ
 

11. Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Türkiye, zengin tarihi ve eşsiz doğal güzellikleri bünyesinde barındıran ender ülkelerden biridir. Kültürel değerlerimizi ve turizm kaynaklarımızı en etkin şekilde bölge ülkelerine tanıtarak son dönemlerde daralmaya giden turizm sektörünün önünü açabilecektir. Jeopolitik konumu gereği Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi gören ülkemizde Van ili bu gidiş gelişlerde köprülerin giriş ve çıkış kapısı durumundadır.

 

HAKKINDA

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri çeşitli doğa sporlarına uygun arazi koşulları, yaylaları, manzara güzelliği, zengin kültür mirası, tarihi ve doğal güzellikleri ile turizm merkezi olabilecek bölgelerden birisidir. Doğu Anadolu Bölgemizin turistik varlıkları henüz yeni keşfedilmekte ya da keşfedilmeyi beklemektedir. Halbuki bölgemizde pek çok yöre, turizm merkezi olabilecek olanaklara sahiptir.

11. Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Türkiye turizmini Ortadoğu’ya tanıtmak, yeni bir pazar oluşturarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiştir. Sahip olduğu stratejik konum itibari ile İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan ülkeleri ile ortak ticarette önemli bir üs konumundadır. 500 km’lik mesafede İran, Irak, Azerbaycan, Ermenistan ve Nahçivan olmak üzere 6 ülke yer almaktadır.

Ülkemiz turizminin gelecekte parlayan yıldızı olan bölgemizin, tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini anlatmak ve aynı zamanda ülkemizin sahip olduğu eşsiz güzellikleri bölge ülkelerine tanıtarak Ortadoğu’nun turizm alanında buluşma noktası oluşturmak, bölgemizin ve ülkemizin sahip olduğu doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerin etkili bir şekilde tanıtılması ve uluslararası turizm pazar payının arttırılması hedeflenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ajans Asya Fuarcılık 
     Kadir YAŞAR
GSM : 0553 304 29 00
Tel    : 0432 215 81 80
Fax   : 0432 215 81 79

 

Başlama Tarihi: 24.09.2020
Yer: VAN EXPO FUAR VE KONGRE MERKEZİ
 
Fuara Katılmak İstiyorum Reklam Vermek İstiyorum Stand Hizmetleri Bilgilendirilmek İstiyorum Van Şehri
AJANS ASYA FUARCILIK ORGANİZASYON LTD ŞTİ.
SıhkeCad. Adıgüzel İş Merkezi Kat:4 No:37 VAN
Tel: 0432 215 81 80
Fax: 0432 21581 79